Ballina SPORT Barcelona interesohet për Martial, Mourinho ia tregon çmimin

Barcelona interesohet për Martial, Mourinho ia tregon çmimin

728
0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, i është përgjigjur interesimit të Barcelonës për Anthony Martialin.

Barca dhe Arsenal janë vënë në kontakt me Unitedin për yllin francez.

Sa i përket interesimit të Arsenalit, përgjgija ka qenë negative, por Barcës i është treguar çmimi, por edhe një mundësi shkëmbimi, shkruan Diario Gol.

Mësohet se Mourinho në këmbim e ka kërkuar mesfushorin Ivan Rakitic, si pjesë të marrëveshjes.

Mourinho është një tifoz i madh i kroatit dhe beson në stabilitetin dhe përvojë e tij, që do t’i kryente punë mesfushës së Unitedit, veçanërisht pasi Michael Carrick largohet në fund të sezonit.

Barca mund të jetë e gatshme të bëjë këtë ndërrim, vetëm nëse e siguron yllin e Schalkes, Leon Goretzkan, atëherë gjërat mund të ndryshojnë.

Martial po kalon momente te mira te Manchester United këtë vit.