Ballina LAJME E FUNDIT E dhimbshme: Si i dëbuan shqiptarët e Medvegjës (Video)

E dhimbshme: Si i dëbuan shqiptarët e Medvegjës (Video)

763
0
SHPËRNDAJE

I

ftuar këtë javë në emisionin “Përrallë me Tupan”, ishte themeluesi i organizatës kulturore artistike “Shqiponjat e Medvegjes”, Selman Rexhepi. Bashkë me Rexhepin ishin edhe disa nga anëtarët e…

I ftuar këtë javë në emisionin “Përrallë me Tupan”, ishte themeluesi i organizatës kulturore artistike “Shqiponjat e Medvegjes”, Selman Rexhepi.

Bashkë me Rexhepin ishin edhe disa nga anëtarët e kësaj organizate.

Ata treguan se sa e dhimbshmë është largimi nga toka e tyre.

Për më shumë, ndiqni emisionin “Përrallë me Tupan”, që shfaqet çdo të premte, nga 20:30 në First Channel dhe në YouTube: