Ballina AKTUALE Haziri thotë se amanetet e LDK’së janë kthimi i Luginës në Kosovë,...

Haziri thotë se amanetet e LDK’së janë kthimi i Luginës në Kosovë, demarkacioni e ushtria

983
0
SHPËRNDAJE
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherit kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka treguar se partia e tij e ka për obligim të kujdeset që proceset politike të Kosovës të ecin përpara. Ai në një status në Facebook ka thënë se kthimi i Luginës në Kosovë, demarkacioni e ushtria, janë amanetet e LDK’së.

Ky është postimi i plotë i Hazitit në Facebook:

LDK, si partia më e madhe politike sot, ka për obligim të kujdeset që proceset politike të Kosovës të ecin përpara.

Vota për demarkacionin me Malin e Zi, marrja datës për liberalizimin e vizave, integrimi i minoriteteve etnike në nivel komunal dhe të drejtat e tyre në pushtetin lokal e deri në asociacionin e komunave me shumicë serbe, dialogu për normalizim dhe rikthimi i komunave nga Lindja e Kosovës brenda kufirit të Kosovës, Ushtria e Kosovës në Forcë të Armatosur dhe integrimet euroatlantike, janë detyrë dhe amanet që LDK t’i shtyjë përpara për Kosovën.Lugina24.com