Ballina LAJME E FUNDIT Kujtim Gheto nga Gjilani shprehet i paknaqur për shtetin e Kosoves qe...

Kujtim Gheto nga Gjilani shprehet i paknaqur për shtetin e Kosoves qe te rinjët po e braktisin vendin, duke ia mësyrë ilegalisht rrugës drejt Evropës

1574
0
SHPËRNDAJE

Por këtë gjë nuk po e bëjnë edhe komunitetet tjera në vend. pjesëtarë të komunitetit serb nuk po raportohet se po emigrojnë, kryesisht për shkak të të ardhurave të dyfishta që i sigurojnë nga Qeveria e Serbisë dhe ajo e Kosovës…Nga gjitha keto retonika ai zgenjyer plotesisht me vendin e ti dhe qeverin e tij qe po zhgenjejn qytetaret e tyre me vite.
Me hapat e kujtim gjilanit shum te rinje e braktisen vendin thotë Kujtimi.
Ai pa asnje dokument e shijoj gjitë evropen dhe boten.
Redaksia jon pyeti se si?
ai pergjigjë se kishte mesuar shum vite me parë në mosh te re e ka marr Rrugen e gurbetit rrugëve te evropes jam rrit,pohoi ai në at Koh shkaku masakres sërbe ikeshin kurse tani ai me shum shok të tjer po ikin nga qeveritart hajna si i quan ai .
Redaksia jon pyeti kur kosova do ti realizon vizat për qytetaret e tyre a do te kthehesh per tu pajisur me pasaporte Kosoves .
Shprehet Kujtim Gjilani :nuk e pranoj pasaporten e Kosoves se edhe kosoven e kan flliq me at flamur me ngjyra .imagjinoni qeverin e kosoves organizon ndihma për katedralat e frances a populli ik pi kosoves per nje kafshat buk, marre ju koft sa gjaku u derdh per ket vend sa jetimi ka mbet pa kafshat buke sa veteran t luftes tu ik nga kosova për nje kafshat buk tradhtar të kombit. shpresoj te ramushi se per tjerët krejt armiq i kam. edhe nëse bëhen vizat nuk e marr pasaporten e kosoves se edhe passporta mundet me qen e korruptume si qeveria e kosoves .
Ose e marr pasaporten me shqiponj te shqipris me shqiponje me dy krena ose gjithë jeten ndjeki rruget ilegale .kurr nuk rri nkosoven e qeveritarve hajna.