Ballina AKTUALE LAJMI FUNDIT: Serbia arreston ushtarin serb të FSK-së Milosh Shoshiq

LAJMI FUNDIT: Serbia arreston ushtarin serb të FSK-së Milosh Shoshiq

757
0
SHPËRNDAJE

Dje nga policia serbe është arrestuar ushtari i FSK-së, me përkatësi serbe Milosh Shoshiq.
Shoshiq po mbahet i arrestuar nga serbët në vendkalimin kufitar në Konçul, njofton Klan Kosova.
Më 24 prill të këtij muaji, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i ka kërcënuar me burgim serbët që kanë ndër mend të bëhen pjesëtarë të FSK-së dhe të Ushtrisë së Kosovës.