Ballina LAJME E FUNDIT rëzohet një aeroplan i Serbisë

rëzohet një aeroplan i Serbisë

990
0
SHPËRNDAJE

Një avion ushtarak ka përfunduar në arat e një fshati të qytetit serb Kovaçica. Akoma nuk është dhënë ndonjë informatë zyrtare, mirëpo nga fotografitë dhe rrëfimet e njerëzve pranë, konfirmohet rrëzimi i avionit.

“Isha në shtëpi kur motori i avionit u mbyll dhe pashë dy pilotë të katapultuar. Një krater mund të shihet gjithashtu në vend”, ka thënë dëshmitari D. B. nga Kovaçica.

Mësohet se ndihmat e shpejta janë nisur drejtë Kovaçicës, ndonëse nuk raportohet për të lënduar. Dëshmitarët thonë se kanë parë dy pilotë teksa janë katapultuar.

Kovacic, vendi ku ra avioni është një qytet që gjendet 27 kilometra nga Pançevo dhe 38 kilometra nga kryeqyteti serb, Beogradi./gazetametro/