Ballina LAJME E FUNDIT Apostolova për liberalizimin e vizave, thotë se Kosova duhet bërë ende shumë

Apostolova për liberalizimin e vizave, thotë se Kosova duhet bërë ende shumë

676
0
SHPËRNDAJE

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Apostolova ka thënë se strategjia e BE tregon perspektivë të fuqishme për Ballkanin Perëndimor.

Miratimi i Demarkacionit përshpejtoi rrugën për proceset, që sipas Apostolova, Kosova ka bërë progres por duhet bërë ende shume.

“Nuk ka rrugë të shkurtër për integrim. Nuk ka dallime mes Kosovës dhe shteteve tjera për integrim, por duhet të ketë të arritura”, tha ajo.