Ballina AKTUALE Arrestohet një person nga komuna e Bujanocit, shiste marihuanë në Vrajë

Arrestohet një person nga komuna e Bujanocit, shiste marihuanë në Vrajë

801
0
SHPËRNDAJE

Policia e Vrajës ka arrestuar personin T.SH (23 vjeç) nga rrethi i komunës së Bujanocit me dyshimin se ka kryer vepër penale të prodhimit dhe tregëtimit të pautorizuar të lëndëve narkotike.

Dyshohet se ai në periudhën e kaluar dy herë në Bujanoc dhe një herë në Vrajë tre meshkujëve i ka shitur rreth 85 gram materje për të cilën dyshoht se është marihuan, transmeton Titulli.com.

Sipas urdhërit të zëvendës prokurorit të gjykatës së lartë në Vrajë , personit të arrestuar T.SH i ë shtë catkuar paraburgimi për 48 orë .

Njoftimi i policisë thotë se pas paraburgimit me padinë e ngritur do të dërgohet në prokurori për gjykim./