LUGINA

Ballina LAJME E FUNDIT LUGINA

Biznesmeni shqiptar Mustaf Shabani nga Bujanoci, pronar i disa kompanive, ndër më të mëdhatë...

Biznesmeni shqiptar Mustaf Shabani nga Bujanoci, pronar i disa kompanive, ndër më të mëdhatë ne Minhen më të njohurat në rajon,...

Kurti: Stabiliteti i Bllaknit në kurriz të shqiptarëve, Lugina pjesë e pandarë e shqiptarisë

Kandidati për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, u shpreh se stabiliteti në Ballkan, tradicionalisht mbahet në kurriz të shqiptarëve.

Kolona të gjata deri në 2 kilometra në pikën kufitare te Dheu i Bardhë

Kolona të gjata të veturave deri në katër kilometra janë regjistruar në hyrje të pikës kufitare të Kosovës te Dheu i Bardhe...

Arrestohen 5 mjek në Preshevë për keqpërdorim të recetave

Pesë persona arrestohen në Preshevë nga policia serbe pas dyshimit se kanë mashtruar me receta mjekësore dhe duke e dëmtuar sigurimin shëndetësor...

Nënshkruhen 97 kontrata për bizneset e vogla me vlerë prej 10 milionë dinarë

Sot komuna e Bujanocit ka nënshkruar 97 kontrata me bizneset e vogla nga komuna e Bujanocit. Sipas kryetarit të komunës,...

Buxheti 2019-së, Arifi: Realizim jo i mirë, Kamberi: Rruga Muhoc – Zarbincë do të...

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka aprovuar propozim buxhetin për vitin 2019 në vlerë prej 1.06 miliardë dinarë.
video

MPB gati letërnjoftimet për banorët e Luginës (VIDEO)

Është një përqindje goxha e lartë e qytetarëve të Luginës së Preshevës të zhvendosur në Kosovë që po kanë telashe me nxjerrjen e dokumenteve...

Kamberi në konferencë për media pas kthimit nga Washingtoni: “Lugina e Preshevës do të...

Gjatë një konference për media të mbajtur sot në kabinetin e tij, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka folur për vizitën zyrtare...

Kushti që kishin Tadiq dhe Koshtunica për ta njohur Kosovën, Lugina e Preshevës a...

Ish-kryeministri dhe presidenti i Serbisë, Vojislav Koshtunica dhe Boris Tadiq ishin të gatshëm ta njihnin Kosovën por me një kusht të veçantë. Kështu ka...

Prezentohet Autostrada Preshevë-Nish hapet sonte

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha në prag të hapjes së krahut jugor të Korridorit 10 përmes Gorges Grdelicka, se ndërtimi i asaj pjese ishte...

Thaçi i përgjigjet Haradinajt: Përpjekja për bashkimin e Luginës e ka ndalur angazhimin që...

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, i është përgjigjur shpejt komenteve që kryeministri Ramush Haradinaj i bëri në një tubim me strukturat e partisë së...

Lugina e Preshevës fituese e takimit të Tiranës

Dje doli në shesh se Presidenti i Republikës së Shqipërisë ILIR META nuk e paska pranuar sugjerimin e Presidentit të Republikës së Kosovës HASHIM...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com