LUGINA

Ballina LAJME E FUNDIT LUGINA

Zhduket një person nga Presheva, u nis për punë dhe nuk u kthye më

Nga 24 marsi është zhdukur një person nga Presheva dhe më nuk i është lajmëruar familjes së tij, raporton indeksonline përcjell rtvpresheva.com

Në Preshevë dhe Bujanoc as të dyshuar e as të infektuar me koronavirus

Raporti i fundit epidemiologjik nga Enti për shëndet publik në Vranjë, deri tani nga Presheva dhe Bujanoci nuk ka as të dyshuar...

Dënohet një banor i fshatit Tërnoc pasi doli gjatë orës policore

Një banorë i fshatit Tërnoc është denuar me gjobë nga policia shtetërore e Serbis pasi nuk u...

Lugina në qetësi të plotë, të gjitha lokalet e mbyllura.

Pas paralajmërimit të Kryeministres së vendit, Ana Brnabic, kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, në cilësinë e Komandantit të Shtabit për...

Dy persona nga Bujanoci arrestohen, nuk rrespektuan urdhërin për izolim

Policia në Bujanoc ka arrestuar dy persona nga ky qytet me dyshimin se kanë kryer veprën penale duke mos rrespektuar rregullat shendetesore...

Serbia po shqyrton zgjatjen e orës policore ta aktivizoj nga ora 18:00 deri 06:00

Presidenca dhe Qeveria e Republikës së Sërbis, për shkak se virusi korona po përhapet çdo ditë e më shumë dhe nuk ka...

Corona vështirëson kthimin e shqiptarëve në atdhe

Vendimi drakonian i BE për mbylljen e kufijve ka sjellë mjaft probleme edhe për shqiptarët që ndodhen aktualisht në Gjermani e duan...

Viktima e parë nga COVID-19 në Sërbi, nga e diela mbyllen të gjitha objektet...

Të gjitha objektet hoteliere në Sërbi, si dhe qendrat tregtare, do të pushojnë së punuari të dielën në ora 20:00, njoftoi Kryeministrja...

Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin

Një veprim skandaloz ka ndodhur nga xhandarmëria e Serbisë, ajo është futur në territorinë e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

Biznesmeni shqiptar Mustaf Shabani nga Bujanoci, pronar i disa kompanive, ndër më të mëdhatë...

Biznesmeni shqiptar Mustaf Shabani nga Bujanoci, pronar i disa kompanive, ndër më të mëdhatë ne Minhen më të njohurat në rajon,...

Kurti: Stabiliteti i Bllaknit në kurriz të shqiptarëve, Lugina pjesë e pandarë e shqiptarisë

Kandidati për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, u shpreh se stabiliteti në Ballkan, tradicionalisht mbahet në kurriz të shqiptarëve.

Kolona të gjata deri në 2 kilometra në pikën kufitare te Dheu i Bardhë

Kolona të gjata të veturave deri në katër kilometra janë regjistruar në hyrje të pikës kufitare të Kosovës te Dheu i Bardhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com