Ballina AKTUALE “Bolton i’u tha shqiptarëve: Nëse me vullnetin tuaj doni të kthehni nën...

“Bolton i’u tha shqiptarëve: Nëse me vullnetin tuaj doni të kthehni nën Serbi, ne ju mbështesim”

662
0
SHPËRNDAJE

Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Naim Maloku, ka komentuar deklaratën e këshilltarit për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton, i cili ka thënë se nuk e përjashtojnë mundësinë e korrigjimeve territoriale mes Kosovës dhe Serbisë.

Maloku, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ai që e ka lexuar mirë deklaratën e Bolton-it, e ka kuptuar se SHBA nuk e ka lënë lënë Serbinë të mbys popullin shqiptar, përcjell Bota sot.

Duke numëruar ndihmat e SHBA-ve në momentet më kritike për Kosovën, sipas Malokut, Bolton ka thënë se nëse Kosova dëshiron të kthehet nën Serbi, mund ta bëjë edhe këtë.

Ja Reagimi tij.