Ballina LAJME E FUNDIT ‘Hakmarrja e Kosovës’, çmenden mediat italiane (FOTO)

‘Hakmarrja e Kosovës’, çmenden mediat italiane (FOTO)

1634
0
SHPËRNDAJE

‘Hakmarrja e Kosovës’, kështu e kanë quajtur mediat italiane fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë.

Golat e shënuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të dy shqiptarë nga Kosova ka bërë që fitorja të festohet kudo që ka shqiptarë.

Media italiane kanë qenë të shumta që i kanë kushtuar titujt kryesor për fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë.