Ballina AKTUALE Në Merdare arrestohet R.A shtetas i Kosovës për kontrabandim dhe falcifikim

Në Merdare arrestohet R.A shtetas i Kosovës për kontrabandim dhe falcifikim

791
0
SHPËRNDAJE

Te dielen në oret e hershme të mëngjesit është arrestuar R.A i lindur me 30.10.1991 shtetas i R.Kosoves në Merdare.

I njejti dyshohet për kontraband me emigrant dhe fallcifikim të dokumenteve.

Gjatë kontrrollit të tij janë sekuestruar
3 pasaporta Serbe që dyshohet të jene te fallcifikuara, 2150 euro, 9670 dinar, 3 telefona mobil dhe disa sim kartela të operatorëve të ndryshëm.

Me vendim te prokurorit i dyshuari dergohet ne mbajtje. I.S./presheva.com/