Ballina AKTUALE Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin

Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin

650
0
SHPËRNDAJE

Një veprim skandaloz ka ndodhur nga xhandarmëria e Serbisë, ajo është futur në territorinë e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

Xhandarmëria serbe është futur në fshatin Karaçevë të Kamenicës ku edhe ka kontrolluar një person para shtëpisë së tij.

Ushtar serbë të armatosur kanë provokuar banorët e fshatit edhe në pjesën tjetër, ku ky fshat është në vijën kufitare me Serbinë dhe i takon Kosovës.  

Më poshtë keni një video të dërguar nga lexuesit e Gazeta Metro ku kanë thënë se kërkojnë ndihmën e Qeverisë së Kosovës dhe kryeministrit Albin Kurti.