Ballina AKTUALE Haradinaj: I gatshëm të përkrahë shqiptarët para atyre që po më sillen...

Haradinaj: I gatshëm të përkrahë shqiptarët para atyre që po më sillen patriotë të Luginës?

710
0
SHPËRNDAJE

Deputeti i parlamentit të Kosovës, Daut Haradinaj në emisionin rubikon është shprehur se do të jetë gjithmonë i ashpër me idenë e shkëmbimit, ndarjes apo korigjimit të kufirit të Kosovës.

Ai gjithashtu theksoi se është i gatshëm m’i përkrahë shqiptarët në çfarëdo forme që kërkohet.

“Kam përkrah Shefket Musliun dhe UÇPMB-në dhe jam në gjendje çdo herë të jemë atje nëse është nevoja”, tha Haradinaj, transmeton Titulli.com.

Haradinaj potencoi se nëse ka nevojë aty jam para atyre që po më sillen patriotë të Luginës./