Ballina MËSHUM KURIOZITETE Krem kunder djegjeve,prerjeve,bronkitin dhe shume te tjerave…..

Krem kunder djegjeve,prerjeve,bronkitin dhe shume te tjerave…..

1512
0
SHPËRNDAJE

Shumë prej jush jane të bindur për fuqinë e mrekullueshme të këtij balsami të jashtëzakonshëm për trajtimin e shumë sëmundjeve, duke filluar nga djegiet, prerjet, plagët, deri tek trajtimi i formave të rënda të bronkitit, otitit, fibroideve, kistet,dhe sëmundje të tjera. Varësisht nga sëmundja, balsami aplikohet ose fshihet.
Mund të përdoret edhe brenda vetes: gjysmë lugë çaji – tri herë në ditë para ngrënies. Balsami është absolutisht i padëmshëm.

Përbërësit:
1 e verdhë veze të pjekur nga veza e gatuar
400 gr vaj bimor
60 gr dyll blete

Përgatitja:
Vendoseni dyllin e bletës në vaj dhe lëreni në një nxehtësi të ulët deri sa të jetë shkrirë.
Lëreni për 15-20 minuta për ta qetësuar dhe pastaj filtrojeni lëngun.
Pas kësaj ju mund ta vendosni lëngun në një kavanoz qelqi dhe mund ta mbani atë në frigoriferin tuaj për 10 muaj.