Ballina LAJME E FUNDIT Në Vranjë po zhvillohet procesi gjyqësor kundër shtetasit shqiptar për trafikim droge...

Në Vranjë po zhvillohet procesi gjyqësor kundër shtetasit shqiptar për trafikim droge në kufirin e Preshevës

748
0
SHPËRNDAJE

Është duke u zhvilluar procesi në Gjykatën e Lartë në Vranjë, kundër F.H. (53) nga Tirana për kontrabandë gati një kilogram heroinë dhe rreth 14 kilogramë marihuanë, tha Prokuroria e Lartë Publike, përcjell Lugina24.com.

Sipas aktakuzës, ai transportonte 991.7 gramë heroinë, si dhe rreth 13.850 gram marihuanë, në automjetin e tij përtej kufirit të Preshevës.

Policia në automjetin e tij, e cila mbërriti në vendkalimin kufitar nga Maqedonia, gjeti 28 pako marihuanë dhe dy paketa heroine në bunkerë të posaçëm mbi rrotat e pasme të makinës së tij./Lugin24.com/