Ballina SHNETA Nëse gratë do e dinin se ky ushqim parandalon rrudhat, nuk do...

Nëse gratë do e dinin se ky ushqim parandalon rrudhat, nuk do i blinin kurrë kremrat kozmetike…

1025
0
SHPËRNDAJE

Një total i 12 trajtimeve dhe 12 ditëve dhe nuk do jeni në gjendje të njihni veten tuaj. Do dukeni fantastike!

Vendosni një lugë me fara liri në një enë dhe mbuloheni me 1/3 gotë me ujë të valuar, tundeni për disa minuta dhe pastaj mbuloheni me një pece dhe lëreni të qëndroj deri në mbrëmje.

Më pas kullojeni. Përdoreni ujin që tashmë ka marrë formë xhelatine pë shkak se farat e lirit kanë lëshuar të gjitha vetitë e tyre. Aplikoheni në fytyrë dhe qafë duke përdour një pambuk. Kur maska të jetë tharë në fytyrën tuaj, lyheni përsëri. Përsëriteni këtë proçedurë dhe 5 herë të tjera.

Benefitet e kësaj përzierje janë:

Do forcojë konturet e fytyrës.
Minimizon poret e mëdha.
Hidraton lëkurën.
Gjithashtu bën një pastrim të thellë të saj.
Redukton yndyrën e fytyrës.
Ndihmon në parandalimin e formimit të akneve.
Ngadalëson formimin e rrudhave