Ballina AKTUALE Pas çdo momenti pritet vrasja e Aleksandër Vuçiqit’ – Sheshel: Këto janë...

Pas çdo momenti pritet vrasja e Aleksandër Vuçiqit’ – Sheshel: Këto janë dy mënyrat

611
0
SHPËRNDAJE

Shteti e kupton seriozisht sigurinë e presidentit të Serbisë dhe nuk do të lejojë që jeta e tij të rrezikohet. Jam i bindur se njerëzit përgjegjës për sigurinë e tij janë profesionistë të lartë, tha Nebojsha Stefanoviq.
Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviq tha se shteti e merr seriozisht sigurinë e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe nuk do të lejojë që jeta e tij të jetë në rrezik.

Në një deklaratë drejtuar Kuririt, Stefanoviç tha pas paralajmërimit të udhëheqësit radikal Vojisllav Sheshelj se jeta e kreut të shtetit është në rrezik, sepse “dikush dëshiron t’i japë fund me helmimin e ushqimit ose rënien e avionit”!

Ai siguron që autoritetet kompetente janë të vetëdijshme për të gjitha rreziqet dhe të përgjigjen në mënyrë adekuate.

“ Shteti e merr shumë seriozisht sigurinë e Presidentit të Republikës dhe të gjitha shërbimet kompetente profesionale perceptojnë rreziqet e mundshme dhe të zbatojnë masat e duhura. Unë jam i bindur se njerëzit janë përgjegjës për sigurinë e Presidentit të profesionistëve të lartë dhe nuk do të le jetën dhe sigurinë e presidentit janë të kërcënuar”, thotë Stefanoviq