Ballina LAJME E FUNDIT Myftiu Saqipi, Mori Pjesë Në Iftarin Tradicional Të Ambasadës Së SHBA-Vë

Myftiu Saqipi, Mori Pjesë Në Iftarin Tradicional Të Ambasadës Së SHBA-Vë

880
0
SHPËRNDAJE

Ambasada e SHBA-vë e akredituar në Beograd, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shkroi iftar, të cilin tashmë e ka shndërruar në traditë, në të cilin morën pjesë personalitete të shquara nga jeta diplomatike, politike e kulturore.

Me ftesë të zëvendës-ambasadorit të SHBA-ve, Kurt Doneli, mori pjesë zëvendës-reisi i Rijasetit të Bashkësisë Islame Nexhmedin ef. Saqipi, i cili njëherit është Myfti i Luginës së Preshevës në kudër të BIPBM.

Jetapress, mëson se të ftuar në iftarin tradicional të Ambasadës së SHBA-vë ishin edhe kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri, deputeti popullor Fatmir Hasani, si dhe kryetari i kuvendit te Preshevës Sami Salihu./jetapress/