Ballina LAJME E FUNDIT Policia konfiskoi 10kg e 430 gram narkotik canabis

Policia konfiskoi 10kg e 430 gram narkotik canabis

671
0
SHPËRNDAJE


Me daten 29 dhjetor rreth ores 00:35 minuta
Policia e Sërbis, gjatë kontrollit në dalje te kufinit Serbi-Hungari , ka gjetur disa pako në të cilën kishte substancë të dyshuar narkotike të llojit  marihuan.
Është konfiskuar një sasi prej 10kg e 430 gram marihuanë u gjetën nën makinen e tipit Fiat ideja me tabela ‘NI063AR’

M.M shoferi i nacionalitetit sërb nga Nishi i jepet paraburgim deri në 48 orë, pas së cilës do të dërgohet në Prokurorinë Publike me një ankesë penale për prodhimin dhe tregtimin e paautorizuar të narkotikëve.

Siç raportohet nga Drejtoria e Policisë, policia kriminale arrestoi M.M. (42)
një paraburgim 48 orë, shkak të ekzistencës së bazës për dyshim se ai kreu veprën penale të prodhimit dhe tregtimit të paautorizuar të narkotikëve.Lugina24.com