Ballina LAJME E FUNDIT RAJONI U gjetën 31.5kg narkotikë në Furgon gjatë tentim kalimit të kufirit

U gjetën 31.5kg narkotikë në Furgon gjatë tentim kalimit të kufirit

536
0
SHPËRNDAJE

Gjatë natës së mbrëmshme oficerët Doganor dhe ata policor kanë parandaluar futjen e një sasie të narkotikëve në pikë-kalimin Sërbi-Hungari.

Dy shtetas të Sërbis me automjet me targa të beogradit gjatë kalimit të kufirit janë ndalur për kontroll rutinor. Gjatë kontrollës në furgon i dyshimt, oficerët kanë vërejtur një qese të dyshimtë në brendi të Furgonit.Furgoni dhe personat menjëherë janë ndaluar dhe ka filluar kontrolli detal. Kontrolli i tërësishëm dhe me ndihmën e pajisjeve te reja teknologjike ka hasur edhe në qese të tjera ku njëra nga qeset u gjet thethësisht e fshehur në Furgon.
Personat e dyshuar janë arrestuar nga ana e Policisë së Sërbis dhe lënda narkotike canabis 30 pako 31.5 kg është dorëzuar Policisë për procedim të mëtejmë. /Lugina24