Ballina AKTUALE Vuçiq: Nuk ka forcë që mund të më detyrojë ta njoh Kosovën

Vuçiq: Nuk ka forcë që mund të më detyrojë ta njoh Kosovën

676
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asnjë forcë që mund ta detyrojë atë që ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Ndërsa i pyetur të komentojë mbi kundërshtimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Vuçiq ka thënë: “Për cilët kufij është fjala? Atyre që i njeh Rusia apo ata që i njeh Amerika, ata që i njeh Spanja apo Italia, apo ata që i njeh Kina apo Gjermania”, citojnë mediat serbe Vuçiqin, përcjell Telegrafi.

Sipas tij, Serbia është gjithmonë për dialog, por duhet të dijë se për çfarë të dialogohet.

“Serbia është gjithmonë për dialog me Prishtinën dhe me të gjithë, por ne kemi nevojë të dimë se për çfarë ne po flasim”, ka thënë Vuçiq.