Ballina AKTUALE Vuçiq: Serbia s’ka forcë punëtore, po merr shqiptarët

Vuçiq: Serbia s’ka forcë punëtore, po merr shqiptarët

765
0
SHPËRNDAJE

Vendi po përballet tashmë me mungesë të forcës së punës “dhe pse shumë nuk më besojnë”, thotë Vuçic.

Ai shton se gjatë vizitës në një vend-ndërtim në Beograd me kryebashkiakun Sinisa Mali, ai vuri re se punëtorët “nuk flisnin serbisht”. Presidenti tha se ishin shqiptarë nga Maqedonia, “ndërsa tani në vendin e tyre janë punëtorë nga Republika Serbe” (entiteti serb në Bosnje Hercegovinë).