Ballina AKTUALE Vulin: Sulmeve të serbëve në Kosovë do t’iu kisha përgjigjur me demonstrim...

Vulin: Sulmeve të serbëve në Kosovë do t’iu kisha përgjigjur me demonstrim të forcës

788
0
SHPËRNDAJE

Serbia është në pozitë të vështirë, e ballafaquar me forcën e të mëdhenjve që kërkojnë të arsyetohet shkelja e tyre e të drejtës ndërkombëtare dhe dhuna që e kanë zbatuar.

Kështu ka thënë ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin, përcjell tanjug. Ai ka shtuar se në krye të Serbisë, pas një kohe të gjatë, gjendet kryetari që ka guximin të përballet me më të fortin nga vetja dhe i cili po përballon presionet.