Ballina AKTUALE Aktori kumanovar në rolin e Adem Jasharit?

Aktori kumanovar në rolin e Adem Jasharit?

1201
0
SHPËRNDAJE

Aktori i njohur kumanovar, Avni Dalipi ka postuar një foto si kujtim pas filimit “Heroi” me regji të Burim Tufës, njofton agjencia e lajmeve INA.

Në këtë foto ai ngjanë shumë me heroin kombëtar dhe legjendar Adem Jashari. Kjo ka nxitur që shumë miq dhe dashamirë të aritit ti propozojnë atij rolin kryesor në filimin e ri të Adem Jasharit, i cili pritet të realizohet nga regjisori, Luan Kryeziu.

“Le ta bësojnë rolin e Adem Jasharit, s’ka figurë tjetër më të mirë për këtë film, është shprehur Bekim Guri.

“Ti je pËr rolin e komandantit legjendar, e jo aj shkau që e kan propozu”, deklaroi Bekim Saliaga.

Mendim të ngjajshëm ka shprehur edhe aktori kumanovar, Musa Isufi.

“Avni dje të kam përmendur se je i përshtatshëm për ta luajtuar rolin e Adem Jasharit. I ngjan, je aktor i mirë dhe je atedhedashës. Kjo është bindja ime!”, është shprehur ai.

Aktori Avni Dalipi është shprehur se do të ishte nder për të që të jetë pjesë e këtij projekti.

“Do të ishte nder i madh, uroj që të bëhet filmi! Faleminder per mendimet tuaja”, ka theksuar ai.