Ballina AKTUALE Alarmohet Serbia, kaq para ka humbur që nga vendosja e taksës

Alarmohet Serbia, kaq para ka humbur që nga vendosja e taksës

743
0
SHPËRNDAJE

Ndërsa, Gjuriç të pavërteta i quajti deklaratat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se Serbia ka humbur vetëm disa miliona euro.

“Përpjekjet për të reduktuar këtë dëm, nuk janë gjë tjetër veçse një shtrembërim i realitetit dhe paraqitjen e rreme të fakteve.”, tha Gjuriq.

Tutje, ai vazhdoi me deklarata tendencioze duke akuzuar Kosovën për kontrabandën që po ndodh në territorin e saj.

Sipas, Gjuriçit përderi sa përfaqësuesit në Prishtinë flasin për dëmet e taksës, ata duhet të japin përgjigjie për kontrabandën që po ndodhin në territorin e Kosovës./Indeksonline/