Ballina AKTUALE Banorët e Sumulicës dhe Bilaçit ankohen për rrugën katastrofale(FOTO)

Banorët e Sumulicës dhe Bilaçit ankohen për rrugën katastrofale(FOTO)

46616
0
SHPËRNDAJE

Rruga nga Bujanoci për në fshatrat Sumulicë dhe Bilaç vazhdon të jetë në gjendje të rëndë dhe katastrofale. Banorët thonë se çdo ditë po dëmtojnë makinat e tyre duke kaluar në këtë rrugë të mbuluar nga uji dhe puset.

Sipas tyre, derisa po zvarriten punimet e filluara për rregullimin e kësaj rruge, ata çdo ditë po përjetojnë dëme. Banorët e këtyre vendbanimeve apelojnë që sa më shpejtë të përfundohet kjo rrugë, sidomos në periudhën para pushimeve të Mërgimtareve.Lugina24.com