Ballina AKTUALE Bërnabiq i rekomandon Thaçit të kthehet në realitet: S’mund ta merrni Luginën

Bërnabiq i rekomandon Thaçit të kthehet në realitet: S’mund ta merrni Luginën

800
0
SHPËRNDAJE

Bërnabiq ka theksuar se politikanët që japin deklarata të tilla duhet të kthehen në realitet dhe të kuptojnë rregullat e sjelljes së shekullit 21.

“Le të shkojmë në dialog dhe të bashkëpunojmë, mos të ngrisim pengesa”, ka thënë ajo duke u përgjigjur në pyetjen nëse do të kishte demarkim me Kosovën a do të kërkohen tri komuna në Serbi, përcjell lajmi.net.

Ditë më parë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se do të jap dorëheqje ose do të thërras referendum nëse Kuvendi nuk e miraton marrëveshjen me Beogradin në të cilën do të ishin edhe tri komunat shqiptare, Bujanoci, Presheva dhe Medvegja. /Lajmi.net/