Ballina AKTUALE Brnabiq: Serbia nuk mund të shantazhohet për shkak të Kosovës

Brnabiq: Serbia nuk mund të shantazhohet për shkak të Kosovës

783
0
SHPËRNDAJE

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka shfaqur shpresën se Bashkimi Evropian do të njohë dëshirën, punën dhe fleksibilitetin e Serbisë për ta zgjidhur çështjen e Kosovës.

Ajo njëherit ka theksuar se Serbia nuk është një vend që është ekonomikisht, politikisht dhe socialisht i dobët dhe se nuk mund të shantazhohet.

Duke komentuar takimin e djeshëm me ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit për Evropën dhe Evroazinë, Ëess Mitchell, shefja e qeverisë serbe u shpreh se pikëpamjet e Serbisë dhe të Shteteve të Bashkuara për çështjen e siç tha ajo “krahinës jugore serbe janë shumë të ndryshme, transmeton Klan Kosova.