Ballina LAJME E FUNDIT RAJONI Kosovë :Për një ditë policia i dënon 1 245 qytetarë

Kosovë :Për një ditë policia i dënon 1 245 qytetarë

712
0
SHPËRNDAJE

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në territorin e vendit kanë ndodhur 34 aksidente trafiku prej të cilave një ka përfunduar me pasoja fatale, 15 me persona të lënduar dhe 18 të tjera me dëme materiale, transmeton Indeksonline.

Sipas policisë, ndaj pjesëmarrësve në trafik që kanë thyer rregullat e komunikacionit, janë shqiptuar gjithsej 1 245 gjoba kundërvajtëse./Indeksonline/