BOTË

Ballina LAJME E FUNDIT BOTË

Zyrtarët e Putinit janë fshehurazi kundër luftës në Ukrainë, thotë ish-shefi i spiunazhit të...

Presidenti rus Vladimir Putin po vazhdon agresionin e tij mbi Ukrainë, kundër dëshirës së të paktën disa prej zyrtarëve të tij të...

Gjermani: 25,000 kompani po përballen me falimentim?

Ekziston një ngërç në fushën e sipërmarrjes. Shumë kompani që përballen me falimentimin ekzistojnë vetëm falë ndihmës shtetërore. Ekspertët ekonomikë thonë se ka 25,000...

BOTË / AMERIKA Çfarë do të thotë dita vdekjeprurëse në Kongres për trashëgiminë e...

Kështu mbaron presidenca e Donald Trumpit. Jo me krenari, por me zhurmë. Për javë të tëra, presidenti kishte treguar...

Haxhi do të mbahet sivjet, por me numër ‘shumë të kufizuar’ të pelegrinëve –...

Arabia Saudite ka njoftuar se do të mbajë një Haxh “shumë të kufizuar” këtë vit për shkak të pandemisë së coronavirusit, me...

Dy vite negociata për pajtim “u shembën brenda dy sekondave” – pse ndodhi kjo...

Pranvera dhe vera e vitit 2018 kishte rezultuar në atë kohë me një afrim të jashtëzakonshëm midis dy Koreve, pasi udhëheqësit e...

Merkel Ju Drejtohet Popullit Te Saj: Ja Cfare I Kerkon Ajo Gjermaneve ..

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel i eshte drejtuar përmes një fjalimi televiziv qytetareve dhe qytetarëve të Gjermanisë me ap elin të respektojnë...

Mjekët Kinezë Thirrje Itali: Keni Vetëm Një Zgjidhje, Nëse Doni Të Shpëtoni Nga Kjo...

Presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana foli sot në mëngjes në një konferencë për shtyp së bashku me presidentin e Kryqit...

Merkel: “Është serioze. Merreni seriozisht edhe ju!”

Me një apel dramatik kancelarja, Angela Merkel iu drejtua kombit, jashtë fjalimeve të zakonshme për herë të parë si kancelare në 15...

Vuçiq në New York, darkë super të shtrenjtë!

Në prag të protestave të nesërme në Beograd, presidenti serb Aleksander Vuçiq ka ‘ikur’ në New York. Ai është parë në njërën nga restorantet më...

Thaçi takon Putinin tregon se Rusia është e gatshme ta mbështesë marrëveshjen Kosovë-Serbi

Me këtë rast Thaçi ka deklaruar se Putin ishte i qartë se nëse Kosova dhe Serbia arrijnë një marrëveshje paqësore, Rusia do ta mbështesë...

Donald Trump dhe Vladimir Putin mund të takohen, e thotë Kremlini

Donald Trump ka thënë po ashtu se pas takimin me liderin e Koresë Veriore, mund të takohet edhe me Vladimir Putin. Donald Trump ka thënë...

Mogherini pret nga Thaçi dhe Vuçiq dialog për Asociacionin dhe marrëveshjen përfundimtare

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini kohëve të fundit ka rritur kontaktet me Prishtinën dhe Beogradin, në mënyrë që dialogu të fillojë në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com