32.6 C
Bujanovac,Preshevë
E hënë, 24 Qershor, 2024

BOTË

Ballina LAJME E FUNDIT BOTË

Presidenti Turqisë Erdogan Pas Një Alarmi Të Një Puqi Të Mundshëm Kundër Tijë!

"Të Mos pretendojmë që Izraeli synon të ndalet në Gazë. Pasi që nëse nuk ndalim, këtë shtet bandit, këtë shtet terrorist, më...

Gjendja E Kryeministrit Sllovak Pasi U Gjuajt Me Armë, Dhe Qka E Shkaktoi Këtë...

Kryeministri i Sllovakisë vazhdon të jetë në gjendje të pavetëdijshme dhe është nën operacion. Ministri i Mbrojtjes Robert Kaliňák ka thënë se...

Disa Nga Statistikat e IRIglobal Përfshijnë Albin Kurti-n dhe Vjosa Osmanin!

Vendi po shkon në drejtimin e duhur Shkurt-Mars 2024, @IRIglobal anketa

Aurora Shihet edhe Në Qiellin e Kosovës, Por Qka e Shkaktoi Atë![VIDEO]

Stuhia geomagnetike e vazhdueshme është ngritur në nivelin 5 nga 5, ose "ekstrem", duke e bërë atë stuhinë e parë nivel G5...

Zyrtarët e Putinit janë fshehurazi kundër luftës në Ukrainë, thotë ish-shefi i spiunazhit të...

Presidenti rus Vladimir Putin po vazhdon agresionin e tij mbi Ukrainë, kundër dëshirës së të paktën disa prej zyrtarëve të tij të...

Gjermani: 25,000 kompani po përballen me falimentim?

Ekziston një ngërç në fushën e sipërmarrjes. Shumë kompani që përballen me falimentimin ekzistojnë vetëm falë ndihmës shtetërore. Ekspertët ekonomikë thonë se ka 25,000...

BOTË / AMERIKA Çfarë do të thotë dita vdekjeprurëse në Kongres për trashëgiminë e...

Kështu mbaron presidenca e Donald Trumpit. Jo me krenari, por me zhurmë. Për javë të tëra, presidenti kishte treguar...

Haxhi do të mbahet sivjet, por me numër ‘shumë të kufizuar’ të pelegrinëve –...

Arabia Saudite ka njoftuar se do të mbajë një Haxh “shumë të kufizuar” këtë vit për shkak të pandemisë së coronavirusit, me...

Dy vite negociata për pajtim “u shembën brenda dy sekondave” – pse ndodhi kjo...

Pranvera dhe vera e vitit 2018 kishte rezultuar në atë kohë me një afrim të jashtëzakonshëm midis dy Koreve, pasi udhëheqësit e...

Merkel Ju Drejtohet Popullit Te Saj: Ja Cfare I Kerkon Ajo Gjermaneve ..

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel i eshte drejtuar përmes një fjalimi televiziv qytetareve dhe qytetarëve të Gjermanisë me ap elin të respektojnë...

Mjekët Kinezë Thirrje Itali: Keni Vetëm Një Zgjidhje, Nëse Doni Të Shpëtoni Nga Kjo...

Presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana foli sot në mëngjes në një konferencë për shtyp së bashku me presidentin e Kryqit...