Ballina AKTUALE Clinton: Ne do të shkatërrojmë idenë e ndarjes Kosovës sa më shpejt

Clinton: Ne do të shkatërrojmë idenë e ndarjes Kosovës sa më shpejt

699
0
SHPËRNDAJE

Mdiat serbe sot njoftuan se Familja Clinton është përfshirë sërish në çështjen e Kosovës, duke dalur kundër ndarjës së Kosvës.

Sipas mediave serbe Hillary Clinton thuhet të jetë zotuar që do të shkatërrjë idenë për ndarjen e Kosovës sa më shpejt duke përbysur Donald Trampin, thuht në mesazhin Hilary Clinton, i cili iu dorëzua disa zyrtarëve të shtetit të Kosovës duke përfshirë kryeministrin Ramush Haradinaj.

Hillary Clinton dhe rrethi i njerëzve përreth saj janë të bindur se Trumpit po i vjen në një fundi. Ajo dhe Bill Clinton janë krijuesit e vërtetë të pavarësisë së Kosovës, dhe kështu ata kontrollojn direkt politkanët shqiptar në Prishtinë, dhe do të bëjnë çdo gjë për të minuar marrëveshjen, duke pritur për një ndryshim në Shtëpinë e Bardhë. Largimi presidntit Trump do t’i jepte fund planeve për ndarjen e Kosovës, pas të cilit, me sa duket, qëndron dhe Putin.


13 Oct 2010, PRISTINA, KOSOVO, Serbia and Montenegro — epa02391373 US Secretary of State Hillary Clinton (L) and Kosovo’s Prime Minister Hashim Thaci (R) during their joint press conference in Pristina, Kosovo, on 13 October 2010. Media reports state that Clinton began her Balkan tour in Sarajevo seeking to underpin fragile peace in the region that was one of her husband’s chief foreign policy achievements as president. EPA/VALDRIN XHEMAJ — Image by © VALDRIN XHEMAJ/epa/Corbis