Ballina LAJME E FUNDIT LUGINA DJ Producent nga Lugina

DJ Producent nga Lugina

1366
0
SHPËRNDAJE

Ështe dj unik qe posedon  Muziken klasike qe ben vet perzierje ne muzik te shpejt. Një producent  i muzikes së kohes së re  si trap,hiphop,tech house dhe shumëllojshmëri .AI njehere thekson në Tv 21 që cdo here që përformon programin e zhvillon vet ne studion e vet, pas nje interviste të shkurt per portalin ‘lugina24’ theksoi se nje dj duhet te jete i vecant me punen e tij per te quajter veten Dj . Ndersa DJ Protone si dj mbi 10 vite karier ne intervisten thot se  jan dal shum dj të rinjë më pak se 5 vite. Ndërsa dallimi në mes të një DJ dhe një producent mund të jetë i dukshëm kohen e fundit. Të bëhesh dj është thjesht në dite sodit pasi teknoligjia ështe bëre me pak se 100e kurse para 10vite ishte minimum 1000e , dhe keshtu mund të jetë konfuze për dikë që është i ri dhe me sasinë e DJ teknologjisë që kanë në dispozicion. linja është paksa e paqartë. Dallimi kryesor është se një producent krijon muzikë në një studio dhe një DJ fillestar merr muziken e  tij dhe i përzien.

https://www.youtube.com/watch?v=X_VyhDRkGRA