Ballina LAJME E FUNDIT BOTË Donald Trump dhe Vladimir Putin mund të takohen, e thotë Kremlini

Donald Trump dhe Vladimir Putin mund të takohen, e thotë Kremlini

563
0
SHPËRNDAJE

Donald Trump ka thënë po ashtu se pas takimin me liderin e Koresë Veriore, mund të takohet edhe me Vladimir Putin.

Donald Trump ka thënë po ashtu se pas takimin me liderin e Koresë Veriore, mund të takohet edhe me Vladimir Putin.

Presidenti Rus, Vladimir Putin, dhe homologu i tij, Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump mund të takohen këtë verë, ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dimtri Peskov.

“Nuk e hedhim poshtë” u ka thënë Peskov gazetarëve pasi që është pyetur rreth deklaratave të Trump këtë mëngjes në Fox, ku ka thënë se shumë shpejt mund të takohet me liderin rus.

Më pastaj Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shtuar se takimi mund të mbahet mbase këtë verë.

Javën e kaluar, Putin ka insistuar që dëshira e tij është të takohet me Presidentin e SHBA, në këto kohë kur kreu i Shtëpisë së Bardhë nuk i ka punët mirë me aleatët perëndimor.

Po ashtu, zëdhënësi i Kremlinit ka thënë se “Vjena mund të jetë qyteti në të cilin ata do të takohen”.

Marrëdhëniet në mes këtyre dy shteteve janë në pikën më të keqe që nga shpërbërja e Bashkimit të Republikave Socialiste Sovjetike.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com