Ballina AKTUALE Hahn: Nuk është Kosova e gjitha dhe çdo gjë

Hahn: Nuk është Kosova e gjitha dhe çdo gjë

665
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq është takuar sot me komisarin europian për Zgjerim Johannes Hahn i cili gjendet për vizitë zyrtare në Beograd.

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq është takuar sot me komisarin europian për Zgjerim Johannes Hahn i cili gjendet për vizitë zyrtare në Beograd.

Vuçiq, pas takimit ka thënë të jetë e qartë se Serbia nuk është në pozitë të lehtë për Kosovën dhe se të gjithë nuk e duan kompromisin, transmeton Koah.net.

“Po ne nuk do të lejojmë që të përulet Serbia”, ka thënë Vuçiq duke shtuar se “nuk duam luftë dhe se po qe nevoja do të bisedojmë edhe nga tri herë në ditë me Kosovën”.

Komisari Hahn ka thënë se të gjithë e dinë se Kosova “është çështje e hapur” porse, siç përcjell “blic” i Beogradit, ajo nuk është e gjitha dhe çdo gjë që Serbia të përparojë në rrugën europiane”.

Hahn në Beograd ka shkuar me marrëveshjen e cila Serbisë ia jep 41 mijë euro ndihmë për anëtarësimin e saj në Bashkimin Europian.

BE ka premtuar edhe ndihma të tjera për Beogradin.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com