Ballina AKTUALE Haradinaj: Nuk do të ketë këmbim të territoreve e as ndarje të...

Haradinaj: Nuk do të ketë këmbim të territoreve e as ndarje të Kosovës

698
0
SHPËRNDAJE

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të ketë ndarje të Kosovës e as këmbim territoresh, transmeton “Zëri.info”.

Haradinaj përmes rrjetit social“Facebook”, ka shkruar se Lista Serbe duhet të kthehet dhe të diskutojë për temat e përbashkëta për të mirën e qytetarëve.

“Presidenti serb, Vuqiç, duhet ta kuptoj që durimi i Kosovës nuk duhet testuar pa kufi dhe se ne do ta mbrojmë të drejtën tonë”, ka shkruar Haradinaj.

Ai po ashtu ka thënë se Demarkacioni ka marrë epilogun e duhur si dhe sipas tij, LDK-ja ka treguar korrektësi politike në këtë proces.