Ballina AKTUALE Kryetari i Preshevës reagon për avionët luftarak serbë: Veprimet e tilla shtojnë...

Kryetari i Preshevës reagon për avionët luftarak serbë: Veprimet e tilla shtojnë pasiguri

735
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka reaguar pasi avionë ushtarak serb janë parë ndërsa fluturonin në distancë të ulët në territorin në afërsi të kufirit me Kosovën.

Arifi thekson se veprimet e tilla shtojnë pasigurinë dhe ankth tek shqiptarët në Luginën e Preshevës, njofton Klan Kosova.

”Sot rreth orës 14.00 qytetarët e Komunës së Preshevës janë shqetësuar nga fluturimi në distancë të ulët të avionëve ushtarak të Republikës së Serbisë/Lugina24.com