Ballina AKTUALE Haziri: Bashkim me Luginën, ose trazira në Ballkan

Haziri: Bashkim me Luginën, ose trazira në Ballkan

624
0
SHPËRNDAJE

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri qëndron i palëkundur në idenë e tij për ndryshimin e kufijve dhe bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën

Në një intervistë që do të transmetohet në emisionin Frontal, Haziri ka thënë se nëse Lugina nuk bashkohet me Kosovën, trazirat në Ballkan janë të pashmangshme.

Ai ka thënë që për këtë ide nuk është konsultuar me partinë e as me presidentin e Kosovës. Thotë se me personin e vetëm që ka folur Haziri është presidenti tashmë i ndjerë Ibrahim Rugova.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com