Ballina LAJME E FUNDIT Ja kur do të fillojë meçi i madh mes Sazan Mehmedit dhe...

Ja kur do të fillojë meçi i madh mes Sazan Mehmedit dhe serbit

736
0
SHPËRNDAJE

Kikboksieri shqiptar, Sazan Memedi, i cili jeton në Zvicër, sonte do të zhvillojë meçin e radhës ndaj serbit Branko Kojiq.

Ai do të luftojë për titullin ISKA SM dhe meçi do të zhvillohet në qytetin e Luzernit.

Mehmedi dhe serbi Kojic priten të zhvillojnë meçin në kuadër të eventit ‘Mix Gala Fights’.

Ky event fillon nga ora 18:30 dhe përfundon në orën 23:59. Meçi mes serbit dhe shqiptarit pritet të jetë ndër të parët. Mehmedi në 30 meçe ka 25 fitore, 7 prej të cilave me K.O./