Ballina LAJME E FUNDIT EKONOMI Këtë sezon turistik, Shqipëria më e pastër

Këtë sezon turistik, Shqipëria më e pastër

789
0
SHPËRNDAJE

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte në plazhit e Vilë Bashtovës, në Rrogozhinë, në aksionin për pastrimin e kësaj pjesë të bregdetit në kuadër të “Javës së Tokës”.

Ai u angazhuar për një Shqipëri më të pastër gjatë stinës së plazhit.

Klosi tha se pastrimi veçanërisht përgjatë vijës bregdetare do të vazhdojë edhe pas 22 Prillit.

Ministri theksoi: “Këtë sezon turistik, Shqipëria do jetë më e pastër”.