32.6 C
Bujanovac,Preshevë
E hënë, 24 Qershor, 2024

EKONOMI

Ballina LAJME E FUNDIT EKONOMI

Ndalohet një person për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, në koordinim me Policinë e Kosovës – Njësinë për hetimin e...

Pronarët e hoteleve në Shëngjin falënderojnë Luginen dhe kosovarët, ishim në prag të falimentimit

Gjilan – Gjergj Ivanaj pronar i Hotelit “Bellavista” në Shëngjin thotë se po të mos ishin vëllezërit kosovar për të frekuentuar bregdetin...

Gjermani: 25,000 kompani po përballen me falimentim?

Ekziston një ngërç në fushën e sipërmarrjes. Shumë kompani që përballen me falimentimin ekzistojnë vetëm falë ndihmës shtetërore. Ekspertët ekonomikë thonë se ka 25,000...

Ne kufi Kosoves ndalohen dy kamion që po transportonin ilegalisht kafshë

Gjilan – Në fshatin Binq të Vitisë është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar pasi që tek i njëjti në...

Kurti: Kur rrezikohet demokracia në Amerikë, bota nuk është më e sigurt

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka folur pas zhvillimeve të fundit në SHBA. Ai në një postim në Tëitter ka thënë se...

Korona është akoma kërcënuese, këto ndalesa do të jenë prapë në fuqi

Sot në orët e mëngjesit, epidemiologu Predrag Kon theksoi se situata epidemiologjike në kryeqytetin e vendit është përsëri shqetësuese.

1110 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, vetëm në Vushtrri 18

Kosova sapo kaloi javën me më së shumti raste të konfirmuara me virusin Covid-19. Shpërthimi i virusit u lidh me lehtësimin e...

Vuçiq flet më në fund për Pavarësinë: “Pavarësia e Kosovës nuk ekziston, Kosova është...

Kryeministri serb Aleksander Vuçiq, ndryshe produkt i Millosheviçit dhe Sheshelit, nuk përmbahet, për ditën kur Kosova shënoi përvjetorin e njëmbëdhjetë të pavarësisë së saj. Edhe...

Vuçiq në New York, darkë super të shtrenjtë!

Në prag të protestave të nesërme në Beograd, presidenti serb Aleksander Vuçiq ka ‘ikur’ në New York. Ai është parë në njërën nga restorantet më...
video

Valë e re ikjesh nga Kosova? Dy autobusë me të rinj largohen nga vendi...

Valë e re ikjesh nga Kosova? Dy autobusë me të rinj largohen nga vendi. Komuna e Kamenicës nga dita në ditë po zbrazët nga rinia...

Mërgimtarët bojkotojn 100% Serbinë, në vendlindje vinë përmes Kroacisë

Pavarësisht kolonave të gjata në Kroaci mërgimtarët po i shmangën Serbisë. Rugtimi i tyre përmes Kroacisë është më i gjatë, por këta mërgimtarë kanë vendosur...

Vuçiq: Populli po thotë që kufiri me Kosovën të jetë në Jarinë e Bërnjak

Kryetari i Serbi Aleksandar Vuçiq ka theksuar se ajo që kishte menduar të jetë zgjidhje për Kosovën, ka hasur në kundërshtim tek opinioni në...