Ballina LAJME E FUNDIT EKONOMI 1110 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, vetëm në Vushtrri 18

1110 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, vetëm në Vushtrri 18

481
0
SHPËRNDAJE

Kosova sapo kaloi javën me më së shumti raste të konfirmuara me virusin Covid-19. Shpërthimi i virusit u lidh me lehtësimin e masave dhe tubime e festa.

Vetëm sot janë konfirmuar 47 raste të reja, ndërkohë që dy pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa për një tjetër pritet konfirmimi nga laboratori nëse edhe ai ndërroi ejtë pas prekjes nga virusi.