Ballina LAJME E FUNDIT EKONOMI Vuçiq flet më në fund për Pavarësinë: “Pavarësia e Kosovës nuk ekziston,...

Vuçiq flet më në fund për Pavarësinë: “Pavarësia e Kosovës nuk ekziston, Kosova është e Serbisë

833
0
SHPËRNDAJE

Kryeministri serb Aleksander Vuçiq, ndryshe produkt i Millosheviçit dhe Sheshelit, nuk përmbahet, për ditën kur Kosova shënoi përvjetorin e njëmbëdhjetë të pavarësisë së saj.

Edhe pse Kosova është shtet dhe tanimë ajo ka edhe ush trine e saj dhe po mbështetet dhe përkrahet nga fuqitë botërore siç janë SHBA-të, Gjermania dhe e gjithë BE-ja.

Por përsëri Vuçiq po del me fjalët e tij duke thënë se Kosova është e Serbisë. Këtë nuk mund ta mohon askush, Kosova është e Serbisë, është shprehur Vuçiq. Jaa V1’DE0:

Ata nuk kanë pavarësi, kjo nuk ekziston askund. Kosova është e jona pra e Serbisë. Do të vijë dita përsëri dhe kjo gjë do të merret vesh shumë shpejtë, përfundon Vuçiq