Ballina AKTUALE Kryetari i Bujanocit Kamberi anashkalohet në punimet e autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul

Kryetari i Bujanocit Kamberi anashkalohet në punimet e autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul

745
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi nuk mori pjesë në inaugurimin e punimeve të autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul.

Redaksia e Titulli.com, kontaktoi Kamberin duke e pyetur përse ai nuk mori pjesë në këtë solemnitet dhe u përgjigj se nuk ka pasur ftesë nga organizatorët.

Autoudha Prishtinë-Gjilan-Konçul është pjesë që lidhë territorin e Kosovës dhe komunën e Bujanocit.

Shaip Kamberi mban takime të shumta me kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri i cili vlerësohet një person me peshë në këtë projekt të komunikacionit, mirëpo kësaj here mosprezenca e Kamberit shihet e anashkaluar, shkruan Titulli.com.

Në ceremonin e kësaj nisme të punimeve morën pjesë kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, deputet dhe përfaqësësues tjerë politik e institucional të anamoravës./Titulli.com/