Ballina AKTUALE Mogherini i thotë Vuçiqit: Nuk guxon të përsëritet ajo që ndodhi dje

Mogherini i thotë Vuçiqit: Nuk guxon të përsëritet ajo që ndodhi dje

627
0
SHPËRNDAJE
Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë

të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, tha gjatë bisedimeve me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, se ngjarjet e së hënës në Kosovë nuk guxojnë të përsëriten dhe se BE pret ruajtjen e paqes, përmes një qasje të matur dhe përmbajtje.

“Vuçiq dhe Mogherini u takuan të martën në mbrëmje në Beograd për të biseduar, në mënyrë të hapur dhe të sinqertë, për zhvillimet e fundit dhe perspektivën e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës me ndërmjetësimin e BE-së”, ka njoftuar Departamenti për marrëdhënie me media i presidentit Vuçiq, raporton REL.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com