Ballina LAJME E FUNDIT BOTË Ushtria amerikane do të pajiset me aeroplanët luftarak të gjeneratës së gjashtë,...

Ushtria amerikane do të pajiset me aeroplanët luftarak të gjeneratës së gjashtë, do të kenë armë laserike dhe do të lëvizin me shpejtësi supersonike (Video)

2690
0
SHPËRNDAJE

Laboratori për hulumtime i forcave ajrore amerikane, ka publikuar së fundmi një video interesante me të cilën tregon se si mund të duket aeroplani luftarak i gjeneratës së gjashtë, shkruan Business Insider.

Forcat ajrore publikuan videon e iniciativës “Shkenca dhe Teknologjia 2030”, të cilën Heather Wilson, sekretar i forcave ajrore e prezantoi në shtator të vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.