Ballina LAJME E FUNDIT Përplasje e ashpër mes Çedomir Jovanoviq dhe historianit serb

Përplasje e ashpër mes Çedomir Jovanoviq dhe historianit serb

827
0
SHPËRNDAJE

Lideri i Partisë Liberale të Serbisë, Çedomir Jovanoviq, ka pasur një përplasje të ashpër në një debat televiziv me historianin, Sasha Adamoviq.

Ata po debatonin për luftërat në ish-Jugosllavi, Pavarësinë e Kosovës, dhe vrasjet politike në Serbi.

E gjitha nisi kur historiani e konsideronte Sllobodan Millosheviqin të pafajshëm.

Çedomir Jovanoviq iu është drejtuar Sasha Adamoviq duke i thënë se ” po i përkrah dhe respekton kriminelët siç janë Millosheviq e Karaxhiq”, Lugina24.com