Ballina MËSHUM RECETA Pija që zgjidh problemin me pagjumësinë

Pija që zgjidh problemin me pagjumësinë

814
0
SHPËRNDAJE

Nëse keni probleme me pagjumësinë, gjumin e lehtë ose nëse zgjoheni gjatë natës, kjo recetë mund të sigurojë kualitet dhe kontinuitet të fjetjes.

Banania është e pasur me kalium dhe magnez, të cilat çlirojnë muskujt dhe nxitin gjumin, transmeton ksp.

Përgatitja e pijes:

Hidhni një litër ujë në një enë. Merrni një banane, pastrojeni mirë dhe e preni në copa të vogla, pastaj vendosin në ujë së bashku me lëkurën dhe lini të vlojë për dhjetë minuta.

Pas kësaj, hidheni ujin në gotën për çaj, shtoni cimet për të përmirësuar shijen dhe pine lëngun një orë para shkuarjes në gjumë derisa është ende i ngrohtë.