Ballina LAJME E FUNDIT Policia në rroba civile po i heq tabelat serbe në rrugët e...

Policia në rroba civile po i heq tabelat serbe në rrugët e Kosovës

811
0
SHPËRNDAJE

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj dje kishte deklaruar se qeveria e Kosovës së shpejti do të aplikoj masa reciprociteti ndaj Serbisë kur bëhet fjalë për tabelat e regjistrimit, transmeton “Zëri.Info”.

Dhe tani pjesëtarët e policisë së Kosovës në rroba civile kanë filluar t’i heqin tabelat e regjistrimit të Serbisë në fshatrat Ranillug dhe Ropotovë e Madhe.

Një dëshmitar ka konfirmuar se policia ua ka marrë tabelat me arsyetimin se ‘pasi nuk mundet RKS të kalojë në Serbi, atëherë nuk munden as tabelat serbe në Kosovë’./ZËRI