Ballina LAJME E FUNDIT Sekuestrohen 58 kg kanabis, arrestohen 2 persona

Sekuestrohen 58 kg kanabis, arrestohen 2 persona

914
0
SHPËRNDAJE

Policia Novi Sadit ka sekuesteuar një sasi prej 58 kilogramë kanabis sativa, e cila 58 kg kanabis, është sekuestruar në zonën autostrades “Beograd-Novisad” me një makinë. Makina ishte në vëzhgim nga Nishi dhe ështe ndaluar në hyrje të Novi Sadit.
Me datë 01.12.2018 në ora 1:00 mesnatë nga drejtoria vendore e Policisë së Novi Sadit dhe Forcën e posaçme operacionale në Policinë e Shtetit, pas një pune hetimore 15 ditshe të ndjekur me metoda speciale te hetimit si dhe fale veprimeve policore të mirorganizuara , është finalizuar me sukses operacioni i radhës i koduar “STOP”. Si rezultat i tij janë sekuestruar 58 kg lënde narkotike Cannabis-Sattiva te dyshuarit janë arrestuar 2 shtetas Sërb njëri Bujanoci kurse tjetri Vranja” Të arresuarit : A. Nikolic, 28 vjeç, Bujanoci – D.Kovaçeviç 26 vjeç Vranja

Droga, Cannabis-Sattiva me peshë totale 58kg te paketuar për shitje. lugina24.com